Wynajem samochodu

Wynajem samochodu

3 stycznia 2021 0 przez Moje Algarve

Bilety lotnicze już kupione, hotel zarezerwowany, jeszcze tylko pozostaje odpowiedź na pytanie, jak najlepiej dotrzeć do zaplanowanych atrakcji turystycznych. Oczywiście dla osób posiadających ważne prawo jazdy odpowiedź jest prosta: Wynajęcie auta.

W Algarve, jak w większości turystycznych miast na świecie można spotkać dużą ilość wypożyczalni samochodów. Ceny w porównaniu z innymi krajami Europy są bardzo przystępne, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Wybierając się na wypoczynek do Portugalii w szczycie sezonu, warto zarezerwować sobie samochód jeszcze przed wylotem. Najlepsze oferty na wynajęcie auta znajdziesz TUTAJ.
Rezerwacja samochodu będąc jeszcze w Polsce zaoszczędzi nam nie tylko czasu, ale i nerwów. Szukając odpowiedniego samochodu już na miejscu może okazać się, że większość najlepszych modeli już jest niedostępna.

W wypożyczalni
W Wypożyczalni samochodów warto mieć ze sobą kartę kredytową i oczywiście ważne prawo jazdy. W Portugalii nie spotyka się dodatkowych wymagań pod względem wynajmu. Większość zasad panująca przy wypożyczaniu aut jest podobna w każdym kraju.

Uwaga na szczegóły
Diabeł tkwi w szczegółach, również w wypożyczalniach aut. Dlatego warto przed dokonaniem rezerwacji sprawdzić dwa, a nawet pięć razy czy nie będziemy musieli płacić dodatkowej opłaty. Każda z wypożyczalni przyjmuje inną taktykę zdobycia dodatkowych pieniędzy. Na przykład w momencie, gdy będziesz chciał podziwiać również Hiszpanię samochodem wypożyczonym w Portugalii może okazać się, że nie możesz tego zrobić lub uiścić dodatkową opłatę, która nam na to pozwoli.
Warto również zwracać uwagę na ubezpieczenie podczas wypożyczania auta. Zdecydowana większość wypożyczalni uwzględnia w swojej ofercie standardowe ubezpieczenie z tzw. “udziałem własnym”. Które oznacza nic innego, jak konieczność dopłaty z własnej kieszeni za ubezpieczenie auta. Podczas wynajmu samochodu znajdującego się w naszej ofercie TUTAJ nie musisz się martwić o tego typu opłaty. Zawsze oferujemy full option, dzięki którym możesz cieszyć się w pełni pięknymi widokami, które gwarantuje Portugalia i Hiszpania.

Ceny
Wybierając odpowiedni samochód do malowniczych podróży nie warto sugerować się tylko i wyłącznie ceną podczas rezerwacji aut. Cena zależy od kilku czynników, z których najważniejsze to klasa samochodu, czas trwania wynajęcia, sezon oraz wiek kierowcy. Gdy widzimy bardzo tanią możliwość wynajęcia auta warto zastanowić się dwa razy, czy nie ma tam ukrytych haczyków. Zazwyczaj podczas takiego taniego wynajmu może okazać się na miejscu, że firma zażąda od nas kaucji w wysokości np. 700 euro płatne gotówką.

Gdzie najlepiej szukać wypożyczalni samochodów?
Posiadając już wiedzę, na co warto zwracać uwagę podczas wypożyczania
samochodu. Poznaj teraz ofertę, którą specjalnie przygotowaliśmy dla naszych rodaków. Doświadczenie pokazało nam, czego potrzebują i oczekują polacy przyjeżdżający do słonecznej Portugalii.

W naszej ofercie masz zagwarantowane:
Polską obsługę rezerwacji
Odbiór w Lagos lub na lotnisku w Faro
Płatność kartą lub gotówką
Brak depozytu czy blokady na karcie przy odbiorze auta
Pełny pakiet ubezpieczeń w cenie
Dostajesz pełny bak – oddajesz pełny bak
Bez limitu kilometrów
Dodatkowy kierowca bez kosztów
Foteliki dla dzieci GRATIS

Nie lubimy ukrytych opłat oraz haczyków, dlatego nasza oferta jest zawsze
przejrzysta i dostępna dla każdego TUTAJ. Oto co nas wyróżnia na tle konkurencji.

Cena uwzględnia:

 • Pełne ubezpieczenie na wypadek kolizji (CDW+Super CDW)
 • Ubezpieczenie na wypadek kradzieży auta (Theft insurance)
 • Ubezpieczenie kół, okien, zamków (TWL)
 • Ubezpieczenie kierowcy i pasażerów (PAI)
 • OC
 • VAT zgodnie z obowiązującą stawką
 • Dodatkowy kierowca
 • Foteliki dla dzieci (FWF/RWF do 18kg i FWF powyżej 18kg)
 • Nielimitowane kilometry
 • Ubezpieczenie na przejazdy do Hiszpanii

Cena nie uwzględnia:

 • Płatnych przejazdów autostradami
 • Ubezpieczenia prywatnych przedmiotów pozostawianych w pojeździe w przypadku kradzieży
 • Ubezpieczenia w przypadku jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków

Opłaty dodatkowe:

 • Podatek lotniskowy € 15 – w przypadku odbioru i/lub zwrotu auta na lotnisku
 • Utrata kluczy płatna ok. € 250
 • Przedpłacone przejazdy autostradami – minimum € 10.
 • Przedpłata 50% w przypadku rezerwacji pojazdów z automatyczną skrzynią biegów lub dla więcej niż 5 osób.