Udostępnij na

Szlak siedmiu wiszących dolin

Pieszy Szlak Sete Vales Suspensos to malowniczy szlak siedmiu wiszących dolin biegnący wzdłuż wybrzeża Algarve. Cała trasa tam i z powrotem obejmuje ~ 11.4 km niesamowitego krajobrazu. Chcąc poznać każdy zakamarek szlaku, warto przejść go w całości. Jeśli, jednak nie mamy na to wystarczającej ilości czasu lub nasza kondycja nie pozwala na przejście całej trasy. Najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie tylko najładniejszych miejsc znajdujących się na szlaku. W pierwszej kolejności warto odwiedzić największe atrakcje Sete Vales Suspensos, którymi bez wątpienia są Praia de Marinha oraz Algar de Benagil.

Planując podróż do takich słonecznych państw, jak Portugalia większość walizki zajmują letnie ubrania i obuwie. Mając w planach odwiedzenie pieszego szlaku Sete Vales Suspensos, warto zabrać ze sobą dodatkowo dobre, wygodne buty. Zapewnią nam one komfort w dotarciu i podziwianiu portugalskich cudów natury.

Algar de Benagil

To bardzo znana i lubiana jaskinia mieszcząca się tuż obok plaży o nazwie Benagil. Plaża Benagil to plaża w rybackiej zatoce, ukryta między wysokimi klifami. W skałach można odnaleźć liczne ślady przeszłości, a na plaży piękne muszelki. Ogromne wrażenie robią wysokie, żółtawe, w wielu miejscach popękane klify. Plaża ta nie wygrywa rankingów atrakcyjności, jeśli widzieliśmy już inne zachwycające dech w piersiach piaszczyste plaże Portugalii. Warto jednak się na nią udać i podziwiać jaskinię z zewnątrz. Algar de Benagil zasłynęła na całym świecie głównie za sprawą swojego charakterystycznego wnętrza. Posiada dwa wejścia, ciekawą dziurę w “dachu” oraz plażę w środku. Niestety, ze względu na położenie tylko ograniczona ilość osób może znajdować się w tym samym czasie w środku. Podczas szczytu sezonu ciężko znaleźć dla siebie kawałek przestrzeni. Dlatego najlepiej udać się do niej jesienią lub wiosną.

Co ciekawe do jaskini nie ma możliwości dojścia na piechotę. Niestety nie znajdziemy również żadnego ukrytego tunelu, czy ruchomych schodów. Jedyną możliwością na podziwianie Algar de Benagil od środka jest dostanie się do niej drogą morską. Do wyboru mamy 4 opcje dotarcia do naszego upragnionego celu:

● wycieczka łodziami (bez możliwości zejścia na ląd)
● wypożyczenie kajaku
● wypożyczenie stand-up paddle
● dopłynięcie wpław

Algarve to najbardziej wysunięty na południe region Portugalii z najpiękniejszymi plażami w Europie (ok. 50 z nich uhonorowane jest odznaką „Błękitnej Flagi”!). Dlatego każdy, kto szuka najpiękniejszej plaży w Portugalii, udaje się na Pieszy Szlak Sete Vales Suspensos i kieruje się w stronę Praia da Marinha. Bez wątpienia jest to jeden z punktów obowiązkowych do zobaczenia leżących na trasie szlaku Sete Vales Suspensos.

Praia da Marinha

Jest to bardzo znane i reprezentacyjne miejsce na wybrzeżu Algarve. Plaża często używana jest jako miejsce do kręcenia filmów. Zachwyca ona swoim urokiem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dlatego, zanim udamy się na nią, warto zobaczyć tę plażę z okolicznych klifów, ponieważ wygląda naprawdę malowniczo. Dobrym punktem do obserwacji plaży jest woda. Plażę można podziwiać również z perspektywy kajakarza. Bez problemu możemy wynająć sobie jeden z kajaków w wypożyczalni i udać się na zwiedzanie zatoczki. Mając do dyspozycji kajak na wyłączność mamy pełną swobodę w zwiedzaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy podziwiać każdy zakamarek Praia da Marinha oraz okoliczne jaskinie.

Po całym dniu spędzonym w kontakcie z naturą warto zatrzymać się z lokalnej restauracji i spróbować portugalskich smakołyków. Dania z owoców morza smakują znakomicie z widokiem na portugalskie klify otoczone lazurową wodą.

To może Cię zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *