Udostępnij na

Przedłużenie stanu wyjątkowego

Portugalia właśnie przedłużyła stan wyjątkowy o kolejne 2 tygodnie. Zgodnie z nowym rozporządzeniem ma on potrwać do 14 lutego. Co się zmienia?

W związku z brakiem pracowników służby zdrowia i wciąż rosnącą ilością zakażeń COVID-19, Portugalia zezwala na przyjmowanie do pracy lekarzy i pielęgniarek, którzy przebywali na emeryturze czy w rezerwie. Ponadto Portugalia uprościła procedurę zezwalając na zatrudnienie pracowników z wykształceniem medycznym nabytym poza granicami Portugalii.

Jeśli chodzi o system edukacji, to szkoły pozostają zamknięte. Dodatkowo zostało podkreślone, że nauka na odległość nie jest zabroniona i taka forma powinna zostać wprowadzona tak szybko jak szybko zostaną zapewnione ku temu odpowiednie warunki. Do tej pory nie została podjęta decyzja co w zasadzie powinno być zastosowane w aktualnej sytuacji. Rozważa się zmiany i ograniczenia ilości uczniów w grupach podczas nauki w szkole, przesunięcie czy przedłużenie semestrów szkolnych, zmianę systemu oceniania czy zmiany terminów egzaminów.

Wcześniej wprowadzone ograniczenia zostają utrzymane w dotychczasowej formie, przeczytasz o nich w naszych wcześniejszych publikacjach:

  1. Lockdown od 15 stycznia – Moje Algarve
  2. Dodatkowe obostrzenia – Moje Algarve

To może Cię zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *