Malowniczy rejs statkiem do jaskini Benagil

Malowniczy rejs statkiem do jaskini Benagil

7 czerwca 2021 0 przez Kasia Lelów

Rejs statkiem do jaskini Benagil to jedna z ciekawszych atrakcji, na którą warto się zdecydować podczas pobytu w Algarve. Taka wycieczka gwarantuje nie tylko niezapomniane widok, ale i wrażenia na długo pozostające w pamięci.

1000 sposób na wycieczkę
Południe Portugalii, jak i cały kraj, można zwiedzać na wiele sposób. Rozwinięta sieć dróg, a gdzieniegdzie tras rowerowych, umożliwia odkrywanie uroków ojczyzny azulejos z pozycji lądu. Kolejną, lądową opcję na wycieczkę stanowią również rozmaite szklaki spacerowe (lub trekkingowe) zapewniające atrakcyjne trasy, które można pokonać pieszo rozkoszując się bajecznymi krajobrazami. Taka forma zwiedzania to także świetna i przyjemna okazja do wzmocnienia ogólnej kondycji organizmu albo do spalenia nadprogramowych kalorii nabytych dzięki pysznej, lokalnej kuchni ;). Rejon Algarve można też podziwiać z lotu ptaka. Tutejsi instruktorzy spadochroniarstwa lub lotów na paralotni zagwarantują bezpieczną wycieczkę ponad lądem (lub chmurach ), która z pewnością będzie wspaniałym przeżyciem z adrenaliną.  No i wreszcie można ten piękny region poznawać z pozycji oceanu wybierając się w rejs.

Statek Santa Bernarda
Santa Bernarda został zbudowany w 1968 roku na francuskim wybrzeżu Atlantyku, w Baiona. Do 1992 roku był wykorzystywany do połów na Północnym Atlantyku oraz w Biscay pod nazwą „Le Trident”. W 1995 roku, z powodu problemów technicznych,  zakończył swoją działalność i wpłynął do portu Portimão. To wtedy Santa Bernarda Cruzeiros Lda., nabył prawa do statku. Odrestaurowano go, a wszystkie prace renowacyjne  przeprowadzono w dawnej stoczni marynarki wojennej przy starym moście w Portimão. Od października 2002 roku Santa Bernarda działa regularnie pod szyldem statku wycieczkowego, oferują każdemu pasażerowi komfortową podróż pod zadaszeniem. Na pokładzie znajdują się dwie łazienki oraz bar do sprzedaży pamiątek, napojów i przekąsek.


Rejs
Cały rejs trwa 3 godziny i rozpoczyna się o 14.30 z Cais Vasco da Gama obok Clube Naval de Portimão 3. Statek wypływa z portu Portimão, a jego trasa początkowo  przebiega  wzdłuż błękitnych wód rzeki Arade. Płynąc kanałem rzeki pasażerowie statku mijają dawną wioskę rybacką Ferragudo wraz jej charakterystycznym zamkiem i kierują się ku  latarni morskiej Ponta de Altar.  Na dalszym etapie trasy czeka na nich piękne wybrzeże miasteczka Carvoeiro wraz z imponującymi formacjami skalnymi Algar Seco. W pobliżu jaskini Benagil  pasażerowie przesiadają się do mniejszej łodzi, którą dostają się do bajkowego wnętrza jaskini.  Statek porusza się umiarkowanym, spokojnym tempem, dzięki czemu można w pełni podziwiać kolejne plaże i bajkowe klify.

Bilety do nabycia za pośrednictwem Moje Algarve na rejs w cenie 35e za osobę dorosłą, 20e za dziecko.