Rzemiosło z Portugalii dotarło do Polski!

Rzemiosło z Portugalii dotarło do Polski!

10 lutego 2021 0 przez Moje Algarve

Portugalski korek jest na tyle ciekawym surowcem, że znalazł wiele interesujących zastosowań.  Nie dziwne więc, że trafił również do Polski. Z tego artykułu dowiecie się czym jest korek oraz gdzie go możecie znaleźć. Zapraszamy do lektury!

O korku oraz jego zastosowaniach słów kilka

Jednym z bogactw narodowych Portugalii jest dąb korkowy, z którego produkuje się korek. Powstaje on z kory drzewa  w sposób, który nie uszkadza dębu przez co może dalej rosnąć i po regeneracji  być ponownie wykorzystane do produkcji. 

Wiekszości z nas, korek kojarzy się przede wszystkim z winem, tablicami korkowymi czy podkładkami, ale to zdecydowanie nie wszystko! Portugalczycy to kreatywny naród i znaleźli wiele zastosowań dla tego materiału.

Spacerując uliczkami turystycznymi różnych miejscowosci można natknąć się na lokalne sklepiki oferujące bogatą gamę korkowych wyrobów od toreb, portfelików , biżuterii po okulary, czapeczkibuty a nawet parasolki! Korek jest świetnym materiałem. Jest piękny i elegancki a zarazem miękki w dotyku, ekologiczny oraz wodoodporny!

Korek to nie tylko akcesoria, ale również przemysł. Jest wykorzystywany do poprawienia akustyki wnętrz, produkcji spławików, rączek do batut czy do wypełnienia piłek baseballowych.  Czy wiecie, że warszawiacy mogą go spotkać na codzień? Został wykorzystany jako materiał izolacyjny w metrze. To dlatego jadąc do pracy, możecie cieszyć się w nim względną cisza. Również możecie go znależć na placach zabaw, w postaci korkowej podłogi w barcelońskiej bazylice la Sagrada Familia, w stroju Lady Gagi czy desce do surfowania słynnego hawajskiego surfera Garretta McNamara. Niesamowite, prawda?

Fabryka Korka czyli kawałek Portugalii w Polsce

Podróż do Portugalii stała się inspiracją do powstania sklepu online Fabryka Korka.  Z tego pięknego kraju sprowadzana jest korkowa  biżuteria i akcesoria damskie oraz męskie łączące lokalne wzory z ekologicznym, korkowym materiałem. Znajdziecie tam również torebki, portfele, zegarki, paski do spodni, muszki, podkładki korkowe oraz wachlarze. Produkty są wysyłane do paczkomatu bądź kurierem. Już teraz nie musicie przemierzać  setek kilometrów aby móc stać się właścicielem korkowego wyrobu. Wystarczy wejść na stronę sklepu: www.fabrykakorka.pl i złożyć zamówienie.

Dlaczego korek?

Bo warto! Korek dzięki swoim właściwościom jest materiałem absolutnie wyjątkowym. Wybierając go, możemy świadomie wspierać ekologiczny i zrównoważony styl życia. Wykonane z niego akcesoria to wybór wysokiej jakości, która będzie nas zachwycała latami! Mamy nadzieję, że tak jak my pokochacie ten materiał i dacie zarazić się pasją do przepięknych portugalskich wzorów.

Ciekawi jak wyglądają cuda powstałe z korka? A może byliście w Portugalii, zakochaliście się w korku i chcecie obdarować bliskich?

Zajrzyjcie koniecznie do sklepu Fabryki Korka na: www.fabrykakorka.pl .

Secjalnie dla czytelników oraz klientów Moje Algarve mamy jednorazowy kod zniżkowy -15% na cały asortyment! Wpisz MojeAlgarve w podsumowaniu zamówienia.

Macie pytania do sklepu? Piszcie lub dzwońcie śmiało: kontakt@fabrykakorka.pl, tel. +48 503 785 644