Udostępnij na

Kolejna faza znoszenia restrykcji nie dla wszystkich!

Już w poniedziałek Portugalia przechodzi do kolejnej, trzeciej już fazy znoszenia restrykcji. Jednak nie dotyczy to wszystkich concelhos. Tak jak ogłaszano wcześniej, znoszenie restrykcji będzie regionalne. Mamy więc 7 concelhos, które pozostają w drugiej fazie, a do tego 4, które wracają do fazy pierwszej.

Pisaliśmy już wcześniej o zasadach obowiazujących w każdej fazie. Możecie o nich przeczytać TUTAJ.

Mimo to, że nie wszyscy przechodzą do fazy trzeciej, to jednak w całym kraju otworzą się szkoły średnie i uniwersytety, bez względu na fazę znoszenia restrykcji.

Concelhos, które pozostają w fazie drugiej to te, gdzie w ciągu ostatnich 14 dni zanotowano ponad 120 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Wśród nich znalazły się:

 1. Alandroal
 2. Albufeira
 3. Beja
 4. Carregal do Sal
 5. Figueira da Foz
 6. Marinha Grande
 7. Penela

Concelhos, które cofają się do fazy pierwszej to te, gdzie w ciągu ostatnich 14 dni zanotowano ponad 240 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Cofnięcie fazy dotyczy poniższych concelhos:

 1. Moura
 2. Odemira
 3. Portimão
 4. Rio Maior

Pozostałe concelhos przechodzą do fazy trzeciej, w której restrykcje są już zdecydowanie mniej odczuwalne. Otwierają się pozostałe sklepy i centra handlowe, restauracje mogą obsługiwać gości wewnątrz restauracji (z limitami). Możliwe będzie uprawianie sportu w małych grupach, organizacja eventów i wesel z ograniczoną ilością uczestników imprezy.

To może Cię zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *