Udostępnij na

Gdzie zrobić test w Algarve?

Dostajemy ostatnio od was mnóstwo pytań o testy. Gdzie można zrobić PCR, a gdzie antygenowy? Ile kosztują? Ile się czeka na wynik?

Test PCR

Testy PCR są wymagane, aby przylecieć do Portugalii. Chociaż z dnia na dzień coraz więcej krajów odchodzi od obowiązku ich wykonania, to nadal są kraje, które tak jak Portugalia ich wymagają. Testy PCR można wykonać w wielu labolatoriach w Algarve, a ich ceny oscylują między 50 a 90 EURO. Aktualnie na wynik czeka się ok 24h.

Zaktualizowaną listę punktów, w których można wykonać testy PCR znajdziecie TUTAJ.

Test antygenowy

Lecąc z Portugalii do Polski czy Wielkiej Brytanii wystarczy wykonać test antygenowy. Nie trzeba daleko szukać, na lotnisku w Faro Czerwony Krzyż prowadzi punkt, gdzie taki test można wykonać tuż przed lotem. Wystarczy być godzinę wcześniej niż standardowo byśmy się wybierali na lotnisko. Test ten kosztuje 30 EURO, a na wynik czeka się 40 min.

Paszport szczepionkowy

Zgodnie z projektem Unii Europejskiej ma wejść w życie paszport szczepionkowy, który według założeń ma zwalniać z konieczności wykonywania testów. Jednak na tą chwilę sam fakt zaszczepienia czy przebycia koronowirusa potwierdzony wynikiem testu na antyciała, nie zwalnia z konieczności wykonania testu.

To może Cię zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *