Udostępnij na

Do Portugalii z testem antygenowym

Portugalia przyspieszyła kolejną fazę znoszenia restrykcji, a zmiany cieszą turystów. Test PCR nie będzie już konieczny. Od 10 czerwca 2021 wystarczy test antygenowy.

Kolejna faza znoszenia restrykcji miała zacząć się dopiero 14 czerwca. Jednak rząd Portugalii zdecyował o przyspieszeniu i wszystkie zasady, wstępnie przewidziane na wejście w życiu dopiero w poniedziałek, weszły w życie o północy 10 czerwca.

Wiadomość, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością dotyczy testów. Portugalia dopuściła możliwość wjazdu do kraju na podstawie testu antygenowego, który jest zdecydowanie szybszy w wykonaniu i tańszy niż dotychczasowo wymagane testy PCR. Lista testów akceptowanych przez Portugalię można znaleźć TUTAJ.

Szukając możliwości zrobienia testu przed wylotem z Portugalii, sprawdźcie listę klinik i labolatoriów w Algarve TUTAJ.

Poniżej przypominamy jakie zasady obowiązują w większości kraju od 10 czerwca.

  1. Utrzymano nakaz noszenia masek wewnątrz budynków, a na zewnątrz wszędzie tam, gdzie nie możemy zachować bezpiecznej odległości od innych osób.
  2. Restauracje i kawiarnie będą mogły funkcjonować do godz. 01:00 przy zachowaniu aktualnych limitów – do 10 osób przy stole na zewnątrz, do 6 osób przy stole w środku restrauracji.
  3. Handel bez ograniczeń czasowych.
  4. W transporcie publicznym będzie można zajmować do 100% miejsc siedzących. W pozostałym transporcie nadal obowiązuje limit 2/3 miejsc siedzących.
  5. Spektakle i wydarzenia kulturalne mogą odbywać się do godz 00:00, przy 50% publiczności
  6. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać przy udziale 33% publiczności.
  7. Obowiązek pracy zdalnej zostaje zniesiony, ale nadal jest rekomendowany.

Nowe zasady weszły w życie prawie wszędzie. Prawie, bo na dotychczasowym poziomie pozostała Lizbona, Braga, Odemira oraz Vale da Cambra. Mówiąc o Lizbonie, chodzi dokładnie o concelho Lisboa – powiat lizboński, a nie o całą aglomerację. Planując zwiedzanie Lizbony, pamiętajmy, że dotyczchasowe restrykcje o których pisaliśmy w artykule Portugalia otwarta na ruch turystyczny!

Mapa Concelho de Lisboa – powiat Lizbona

Źródło danych: Resolução do Conselho de Ministros 74-A/2021, 2021-06-09 – DRE

To może Cię zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *