Udostępnij na

Dodatkowe obostrzenia

Premier Antonio Costa ogłosił dodatkowe obostrzenia.

Powraca zakaz przemieszczania się między powiatami w weekendy. Wszystkie lokale usługowe muszą zamknąć w dni robocze do godz. 20, a w weekendy do godz. 13, z wyjątkiem sektora spożywczego, który w weekend może pozostać otwarty do godz.17.

Jakakolwiek sprzedaż lub wydawanie towarów „przez okienko” jest zabroniona w jakimkolwiek zakładzie z sektora niespożywczego, takim jak sklepy odzieżowe. Wszelkie przeceny, promocje i kampanie sprzedażowe, które promują przemieszczanie się ludzi, są zabronione.

Sprzedaż napojów „przez okienko”, w tym kawy, jest zabroniona w kawiarniach lub lokalach na wynos. Przestrzenie restauracyjne w centrach handlowych zostaną zamknięte, nawet na wynos. Pozostałe restauracje, z wejściem „z ulicy” mogą nadal funkcjonować na wynos. Konsumpcja posiłków kupionych na wynos jest zabroniona na drodze publicznej.

Samorządy powinni ograniczać dostęp do miejsc o dużej koncentracji ludzi na wybrzeżu lub nad rzekami. Zabrania się przebywania w miejscach publicznej rekreacji, takich jak parki i ogrody, place zabaw. Mogą być odwiedzane podczas spaceru, ale przesiadywanie na ławkach czy korzystanie z ich infrastruktury jest zabronione.

Zabrania się uprawiania sportów indywidualnych, które wymagają użycia sprzętów, w tym również zabrania się gry w tenisa czy paddle. Publiczne siłownie i parki sportowe ze sprzętem sportowym do użytku na świeżym powietrzu również zostaną zamknięte.

Wszystkie firmy zatrudniające powyżej 250 pracowników muszą w ciągu 48 godzin przesłać do Urzędu Pracy listę osób, które będą kontynuować pracę w miejscu pracy. Wszyscy pracownicy, którzy muszą podróżować w celu wykonywania pracy, muszą posiadać dokument wydany przez pracodawcę.

Uniwersytety trzeciego wieku i dzienne domu opieki społnecznej zostaną zamknięte.

To może Cię zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *